Autokaleidoskop.cz: Grand Prix Bugatti a Zlínská osma v ulicích a zámku

Velká lahůdka je připravena pro příznivce historických vozů při Barum Czech Rally Zlín. Po loňské premiéře v podobě exhibiční jízdy, ve které se představily závodní skvosty třicátých let, připravili pořadatelé ze společnosti Samohýl Motor Holding a. s., ojedinělé setkání historických vozidel v zámku Napajedla.

Součástí setkání bude výstava a exhibiční jízda zúčastněných automobilů pod názvem GRAND PRIX BUGATTI 2012 a ZLÍNSKÁ OSMA 2012 po trase divácké Super rychlostní zkoušky v centru Zlína. Ústředním tématem setkání historických vozidel na zámku v Napajedlích je i výstava automobilů značky Bugatti spolu s představením zlínských věrných kopií typu T 35 ze série Nostalgic Edition. Hlavním organizátorem akce je JUDr. Ing. Ladislav Samohýl, úspěšný zlínský podnikatel a milovník historických vozů.
„Po premiéře bugattek mě oslovila řada lidí s otázkou, zda budeme pokračovat. Chtěl jsem, aby auta závodila a rovněž si je mohli fanoušci prohlédnout. A najednou celá akce nabrala velkých rozměrů. Zjistili jsme, že máme v dosahu celou škálu původních aut Zlínské osmy. Tady vznikla myšlenka uspořádat právě tento závod. K dnešnímu dni máme osm originálních aut, které v minulosti jely tento podnik plus další dva, jenž v té době závodily,“ uvedl JUDr. Ladislav Samohýl, hlavní organizátor akce.
Návrat do dávných let nastane v pátek 31. srpna při divácké Super zkoušce v ulicích města. Po devatenácté hodině se zde představí mj. vozy Bugatti, Hispano Suiza, Darracq, Jaguar, Walter, Alfa Romeo, Laurin & Klement, Mercedes Benz a další.
„Limit tratě je celkem třicet vozů. Co se týká programu, po srazu v Napajedlích se vydá celá kolona směrem do Zlína. Zúčastníme se slavnostního startu na náměstí a dále pojedeme do bývalého svitovského areálu, kde před budovou Krajského ředitelství policie Zlínského kraje budou vystaveny vozy k prohlídce a úderem devatenácté hodiny proběhne start. Po skončení závodu se vrací všechny automobily v doprovodu motocyklů tzv. hradní stráže zpět do Napajedel. Zde bude k dalšímu vidění zhruba sedmdesátka aut, největší zastoupení má historie Laurin & Klement a další značky. Máme přislíbenou účast kolem 120 aut,“ upřesnil Ladislav Samohýl.
Organizátoři uskuteční již zmíněnou vzpomínkovou jízdu závodu Zlínská osma, která se začala jezdit ve 30.letech minulého století ve Zlíně. První ročník proběhl v roce 1934 a jeho vítězem se stal Tomáš Baťa ml. Na trati se objeví nablýskané vozy jako například MG – UVA, Pony BMW, Škoda 1100 Sport, Gbelec Sport, Aero Minor Sport a další. Při této příležitosti bude otevřen první velký market náhradních dílů, pneumatik a příslušenství na Grand Prix modely Bugatti. Nedílnou součástí připravované akce bude kromě probíhající výstavy historických vozidel i burza náhradních dílů a motoristických memorábilií ve vymezených prostorách venkovních ploch zámku Napajedla v sobotu 1. září od časných ranních hodin

Pátek 31. srpna 2012
15:30 h – odjezd od zámku Napajedla do Zlína
16:15 h – přesun účastníků do místa startu, výstava vozidel účastníků
19:00 h – start jízdy Grand Prix Bugatti
19:30 h – start vzpomínkové jízdy Zlínská osma
21:30 h – společenský večer v zámku Napajedla

Sobota 1. září 2012 – Zámek Napajedla
od časných ranních hodin na vymezených plochách areálu zámku Napajedla – burza dílů a memorábilií ve vztahu k historickým vozidlům
8:00 h – výstava historických vozidel účastníků setkání v areálu
10:00 h – oficiální představení věrných kopií automobilů Bugatti T35 ze série Nostalgic Edition veřejnosti
12:00 h – předání pamětních listů účastníkům (majitelům zúčastněných historických vozidel)

Podobné příspěvky