Grand Prix Historických Automobilů odstartovala na Pezinské Babě

Markéta Profeldová na Nostalgic Edition Bugatti 35 na trati závodu na Pezinskou Babu

1000 mil československých prvním podnikem letošního šampionátu

Soutěž 1000 mil československých byla první součástí letošního ročníku šampionátu Grand Prix Historických Automobilů o pohár prezidenta Autoklubu České republiky. Seriál pokračuje poslední srpnový pátek soutěží Bugatti GP Zlín a první zářijový víkend legendárním závodem Zbraslav–Jíloviště.
Vznik Grand Prix Historických Automobilů předloni inicioval Autoklub ČR a sami pořadatelé tradičních veteránských soutěží. Deklarovali zájem zpestřovat a ve spolupráci s Autoklubem ČR zvyšovat atraktivitu jejich již tehdy kvalitních závodů. Hnacím motorem všech zúčastněných je vášeň pro historická vozidla a podpora této zájmové činnosti. „Obnovujeme tradici, Autoklub stál u vzniku a organizoval věhlasných 1000 mil československých i Zbraslav–Jíloviště. Šampionátem navazujeme na tento odkaz a zároveň chceme podpořit současné pořadatele v jejich úsilí,“ uvedl prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček. Autoklub ČR se ujal role zastřešující organizace a sportovní autority, zajišťuje dodávku systému měření času a vyhodnocení výsledků, organizační a materiální vybavení.
Soutěž je vypsána pro automobily vyrobené do roku 1939. Soupeří v jízdě pravidelnosti, jedou tedy s časem, nikoliv proti němu. V rámci 1000 mil československých tak ve II. Slovenské etapě proběhla na uzavřené trati Pezinská Baba jízda pravidelnosti skládající se ze dvou jízd měřených s přesností na 0,01 vteřiny. Rozdíl mezi oběma jízdami byl hodnocen trestnými body. Na měřeném úseku této jízdy pravidelnosti byla striktně omezena maximální průměrná rychlost na 55 km/h.

Předběžné výsledky po prvním závodě

Celkové výsledky, první tři místa:
1. Pavel Krotil, Zuzka Kadlčková, BMW 326, r. v. 1937
2. Jan Čížek, Adam Málek, BENTLEY 4.25 Litre Vanden Plas, r. v. 1939
3. Jaromír Vopršál, Petra Vopršálová, AUBURN 851 Phaeton, r. v. 1935

Vítěz kategorie automobily značky Bugatti:
Stanislav Profeld, Jan Profeld, BUGATTI T37, r. v. 1926
Vítěz kategorie automobilů do roku výroby 1928:
Karel Kupka, Jiří Kladívko-Rožnovský, SÉNÉCHAL SS, r. v. 1924
Vítěz kategorie automobilů od roku výroby 1928:
Pavel Krotil, Zuzka Kadlčková, BMW 326, r. v. 1937
Vítězka kategorie pro dámy za volantem – O pohár Elišky Junkové:
Ivana Neumann, Tereza Čížková, BMW 327, r. v. 1938

Podobné příspěvky